Jak zarabiać na blogu #3 – AdTaily

Cze 01
2012

Bannery wyświetlane na stronach Internetowych mogą spowodować zawrót głowy. Jeśli jednak ich rozmieszczenie nie będzie przeszkadzać w nawigacji po stronie, istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że przyniosą one dochód nie zmniejszając przy tym atrakcyjności naszej witryny. Przykładowym serwisem oferującym odsprzedaż bannerów jest AdTaily.

 

 

Instalacja

Wdrożenie banerów ogranicza się do umieszczenia indywidualnie wygenerowanego kodu JavaScript w miejscu, w którym chcemy, aby reklamy były wyświetlane. Za plus można uznać możliwość modyfikacji kodu CSS wygenerowanego boxa reklamowego.

 

Zarobki

W odróżnieniu od sprzedaży linków SEO w serwisach SeoPilot i Prolink, na bannerach zarabiamy w dwóch systemach – CPC lub/oraz CPM. Pierwszy (Cost Per Click) to chyba najbardziej rozpowszechniony system. Reklamodawca płaci nam określoną sumę pieniędzy (kilkanaście groszy) od unikalnych kliknięć w jego obrazek. Takich reklam nie brakuje w AdTaily.

Drugą metodą na zarabianie jest CPM (Cost Per Mile), czyli krótko mówiąc otrzymywanie z góry określonej kwoty za 1000 odsłon reklamy. Niestety tutaj musi znaleźć się już potencjalny dzierżawca naszej powierzchni reklamowej.

Przy stosowaniu metody CPC należy mieć na uwadze fakt, że tylko niewielki odsetek (promil) użytkowników klika w reklamy. Procent ten jest uzależniony od typu serwisu oraz jakości obrazków. Dlatego ważne jest, aby były one widoczne, ale jednocześnie nie przeszkadzały przy przeglądaniu zawartości naszego portalu.

 

Realne zarobki

Prowadząc serwis z dwoma tysiącami unikalnych odwiedzin na dzień licznik zgromadzonych środków na koncie nie powiększa się szybciej niż kilka groszy na dzień. Przy większych serwisach (kilkadziesiąt UU/day) kwota ta zapewne powiększałaby się szybciej.

4 komentarze w “Jak zarabiać na blogu #3 – AdTaily”

  1. Piotrek K napisał/a:

    A jak wypada adtaily w porównaniu z adsence ? Może autor pokusi się o jakieś rzetelne porównanie 🙂 ? Sam nie wiem, czy warto wchodzić w adtaily, bo opinie są różne.

  2. Czarny PR, czyli pewna historia z AdTaily | Blog | Komeniusz dev-blog - niezależny freelancer napisał/a:

    […] miesięcy temu, na początku czerwca, pisałem o zarabianiu na blogu z wykorzystaniem systemu AdTaily. Wszystkich użytkowników tego systemu (obecnych jak i przyszłych) chciałbym ostrzec przed […]

  3. inspir napisał/a:

    odradzam adtaily, mam wlasna gre w niej graczy okolo 4tys , i po dniu mi napisali ze nie zostana wyswietlane wiecej reklamy bo za duzo ludzi na raz kliklo w nie, a mowa o 34 w jednej godz , od czasu pojewienia sie reklam, no sorki skoro 34 na ponad 4 tys to sporo ich zdanie to podziekowalem im odrazu, sa nie wyplacalni, wystarczy ze raz ktos naklika ci po zlosci kilka razy w reklame to tracisz caly swoj zarobiony kapital

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *