W poprzednim artykule o zarabianiu na prowadzeniu bloga przedstawiłem na czym polega system sprzedaży bannerów. Pokazałem także, że nie musimy zapychać naszej strony dużymi reklamami, aby na niej zarobić. Wystarczy bowiem przyłączyć się do systemu sprzedaży linków. Dzisiaj chciałbym zaprezentować kolejny system oferujący odsprzedaż miejsca na odnośniki, działający na trochę innych zasadach.

 

 

Box reklamowy

Serwisem, który chcę dzisiaj przedstawić jest Seopilot. System Seopilota, w odróżnieniu od Prolinka, wykupuje od nas powierzchnie na każdej z podstron, a nie na wybranych przez klientów. Co za tym idzie po instalacji skryptu nasza strona dostaje miesięczną wycenę. My, jako wydawcy, otrzymujemy 1/30 tej kwoty każdego dnia.

 

Wyświetlany box reklamowy Seopilota ma dużo możliwości edycji. Zmienić możemy orientacje panelu (poziomy, pionowy), jego wymiary oraz kolory poszczególnych elementów.

 

Proces instalacji i dochody

Po prostej instalacji skryptu nasz serwis oczekuje ~48 godzin na indeksacje podstron, akceptacje przez moderatora i przyznanie kwoty bazowej (na okres miesiąca). Miesięczna wycena jest uzależniona od ilości podstron oraz wskaźnika PR naszej strony.

Moja wyszukiwarka ogłoszeń Znajdz.US (~400 podstron PR 2) została wyceniona na 325 PLN miesięcznie. Już pierwszego dnia na moje konto wpłynęło 10 PLN, kolejnego mój bilans wynosił ponad 20 PLN. Jestem skłonny dodać do systemu więcej moich stron.

Jak można zauważyć wyświetlane reklamy nie zajmują dużo miejsca. Ba, na niektórych podstronach nawet ich nie ma. Uważam więc, że SeoPilot jest wspaniałym narzędziem na zarabianie pieniędzy w mało inwazyjny sposób.

P.S. Oczywiście będę wdzięczny za rejestracje z mojego linka partnerskiego 🙂