Jak zarabiać na blogu #1 – Prolink

Prowadzenie strony internetowej, w zależności od jej charakteru, prędzej czy później może przynosić zyski. Metod na zarabianie jest kilka. Od jakiegoś czasu sprawdzam różne techniki. Dzisiaj chciałbym pokrótce przedstawić moje odczucia dotyczące jednego systemu sprzedaży linków.

AKTUALIZACJA

Firma zalega z zapłatą za rachunek z 2014 roku zasłaniając się jednym punktem z regulaminu.

Jak można zarabiać?

Sposobów jak już wspomniałem jest kilka. Najbardziej powszechnym z nich stała się sprzedaż powierzchni reklamowej. Powierzchnie te w zależności od lokalizacji i rozmiaru generują różne zyski. Wpływ na nie ma także ilość unikalnych odwiedzin oraz odsłon naszej strony. Im popularniejsza jest nasza witryna, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś zechce wykupić u nas miejsce na swój banner.

Reklama może zostać sprzedana na określony czas za określoną kwotę (CPM – cost per mille). Przykładowo na miesiąc emisji w ustalonym miejscu. Otrzymujemy wtedy jednorazową zapłatę od reklamodawcy. Może ona być uzależniona od ilości jej odsłon, bądź z góry określona na podstawie wcześniej zebranych statystyk.

Sprzedaż może polegać także na rozliczaniu kwoty do zapłaty za kliknięcia (CPC – cost per click) w wyświetlany banner przez naszych użytkowników. Wtedy otrzymujemy określoną kwotę na każde unikalne kliknięcie (z reguły kilkanaście groszy).

Ostatnim sposobem zarabiania na reklamach-bannerach jest tzw. program partnerski. Polega on na tym, że użytkownik klikający w wstawiony przez nas banner zostaje przekierowany do sklepu. Kiedy użytkownik ten zdecyduje się coś w nim kupić, wtedy otrzymujemy jakiś procent z transakcji, którą przeprowadził (z reguły 5-10%, choć są serwisy oferujące dużo więcej).

Reklama niezależna, mniej inwazyjna

Wstawianie bannerów poza plusami ma także jeden duży minus. Dochody z ich wyświetlania uzależnione są od ilości odsłon naszej strony, bądź od ilości kliknięć w nie przez naszych gości. Poza tym – czasem aż za bardzo rzucają się one w oczy.

Istnieje jednak możliwość generowania stałych dochodów, niezależnych od odwiedzin witryny. Mowa tutaj o sprzedaży linków SEO. Ilość dochodów w tym systemie jest uzależniona od ilości podstron serwisu i ich jakości. Serwisem, który oferuje taką możliwość jest ProLink.

Działa to w ten sposób, że reklamodawca wyszukuje serwisy, z dostępnych w bazie danych, których treść najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom. Po odnalezieniu naszej strony decyduje on, czy chce wykupić u nas miejsce na swój link. Jeśli zdecyduje się na zakup, wtedy płaci on określoną kwotę za miesiąc emisji na danej podstronie.

Kwota uzależniona jest od odległości podstrony od strony głównej. Standardowo link na stronie głównej za miesiąc emisji jest wart 10 PLN (~33 grosze dziennie). Podstrona 2-go rzędu 1 PLN.

Mało? Za pojedynczy link może i tak, ale my oferujemy wyświetlanie linku na JEDNEJ podstronie. Posiadając serwis z 500 podstronami i sprzedając link nawet za 50 groszy miesięcznie na każdej z nich generujemy zysk rzędu 500 x 0.5 PLN, co daje 250 PLN dochodu miesięcznie.

Mało tego. Nie musimy ograniczać się do sprzedaży 1 linka na jednej podstronie. Śmiało możemy zaoferować 2 linki na stronie głównej, 3 na podstronie 2-go rzędu i 4  linki na podstronie 3-rzędu. Cenę także możemy określić sami.

Pewnie zastanawiacie się czy trudno jest znaleźć reklamodawców. Jak sam zauważyłem – nie. Codziennie sprzedaję od kilku do kilkunastu linków z miesięcznym abonamentem. Program działa już od pierwszych dni po instalacji.

(zestawienie zysków po tygodniu działalności)

(zestawienie zysków dzień później)

Zarobienie pierwszej złotówki nie ruszając się z domu daje prawdziwą satysfakcje i chęć do dalszych działań. Zwłaszcza, jeśli sposób zarabiania może generować zyski każdego dnia.

System działa całkiem automatycznie. Instalacja skryptu ogranicza się do pobrania go ze strony ProLinka. Następnie w kodzie strony dołączamy pobrany plik poprzez linijkę w PHP:

<?php include_once(’prolink.php’); ?>  

Teraz w miejscu, gdzie chcemy wyświetlać sprzedany odnośniki umieszczamy kod:

<?php prolink_getLinks(); ?>  

Po tym procesie wystarczy kliknąć na link w panelu „zakończ instalacje”. Po zaakceptowaniu strony przez moderatora, nasz serwis dostępny będzie w bazie danych dla reklamodawców. Nasza witryna musi posiadać PR>=1, bądź 150 linków przychodzących, aby mogła zostać zaakceptowana.

Jeśli pojawi się oferta zakupu linka zostaniemy o tym poinformowani drogą e-mailową. W celu jego zaakceptowania przechodzimy do odpowiedniej podstrony w panelu, zaznaczamy oferty i naciskamy przycisk „OK”. Jeśli nie zgodzimy się na jego wyświetlanie w przeciągu 48 godzin, zostanie on dodany automatycznie. Pieniądze codziennie wpływają na nasze konto.

P.S. Będę wdzięczny za rejestracje z mojego linka partnerskiego 😉

8 thoughts on “Jak zarabiać na blogu #1 – Prolink

 1. Jak wygląda sprawa wypłat pieniędzy?
  Przeczytałem w regulaminie:
  Wydawcy należne jest wynagrodzenie[…]: Wydawca nie będący zarejestrowanym podatnikiem VAT wystawi na rzecz Serwisu rachunek na kwotę wypłaty widoczną w Serwisie z 14 dniowym terminem płatności i prześle go na adres[…]

  Czy wypłacałeś już pieniądze? Jeśli tak, to w jaki sposób tworzy się ww. „rachunek”?

   1. Słyszałem już wcześniej o systemach sprzedaży linków tekstowych, ale jakoś nigdy nie miałem okazji tego spróbować.
    Zachęciłeś mnie, no więc skorzystałem z linka partnerskiego. 🙂
    Pozdrawiam!

    1. Dziękuję. Jeśli ten system Cie zaciekawił, to pewnie zaciekawi Cie także następny (bardziej dochodowy, a także mało inwazyjny). Wpis o nim zostanie opublikowany w poniedziałek 🙂

 2. Bardzo ciekawy blog. Próbowałeś dodać stronę do seopilot? W zależności od PR możesz dostać od 100zł do nawet 900zł gwarratowanej wypłaty miesięcznie. Spróbuj: *Wybacz, musiałem ocenzurować :)*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *