Intensywne Wprowadzenie do Hackingu

ksiazkaSzkoła Hakerów znana jest na Polskim rynku IT już od kilku lat. Firma ta zaczynała podbój Internetu od Podręcznika Szkoły Hakerów. W miarę upływu czasu Podręcznik został zaktualizowany (wyszła wersja v2), aby nauka była prostsza, a informacje nie straciły na swojej aktualności. Jeszcze Później byliśmy świadkami premiery Raportu Specjalnego #1 mówiącym o sieciach bezprzewodowych i zabezpieczeniach z nimi związanymi. Dzisiaj w moje ręce trafiło najnowsze dziecko CSH – Intensywne Wprowadzenie do Hackingu.

Wrażenia

Intensywne Wprowadzenie do Hackingu od samego początku wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy to przede wszystkim przejrzystość listingów w Podręczniku. Oprawa graficzna filmów nie odstaje od tej normy. Efekty specjalne i „kadrowaniu pulpitu” sprawiają, że oglądanie nagrań to prawdziwa przyjemność, dzięki czemu nie trzeba wpatrywać się jakie polecenie zostało wpisane do konsoli, gdyż wszystko wyraźnie widać. Same kody źródłowe programów są bardzo wnikliwie analizowane i omawiane.

iwh csh logo

Tematy poruszane w IWH dotyczą zagadnień znajdujących się w standardowym Podręczniku i pracy na SSO (Szkoleniowy System Operacyjny). To, co jest myślę atutem dla początkujących jest fakt, że wszystko to można wykonać na komputerze z zainstalowanym systemem Windows, dzięki zastosowaniu i odpowiedniej konfiguracji maszyn wirtualnych, co zostało bardzo szczegółowo zademonstrowane.

zrzut

Różnica Podręcznika SH od IWH polega przede wszystkim na podejściu do sposobu nauczania. W standardowej wersji szkolenia filmy instruktażowe były dodatkiem do Podręcznika, natomiast w Intensywnym Wprowadzeniu do Hackingu jest zupełnie na odwrót. Tutaj to Podręcznik pełni rolę dopełnienia do filmów, które dzięki doświadczeniu CSH trwają w sumie ponad 11 godzin(!). W ich trakcie można dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, które w Podręczniku zostały pominięte, a nauka z pewnością przychodzi łatwiej i przyjemniej poprzez oglądanie i słuchanie, niżeli czytanie.

zestaw

Na pochwałę zasługuje także Pani Paulina, która użycza swojego głosu w ścieżce audio prowadząc nas przez wszystkie moduły szkolenia krok po kroku, przez co zapamiętywanie poleceń i zrozumienie wszystkich rozdziałów staje się jeszcze prostsze. Relaksacyjna muzyka grająca w tle pozwala skupić się na wszystkich szczegółach przedstawianych na filmach.

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że CSH niewątpliwie stanęło na wysokości zadania i odwaliło kawał dobrej roboty, za co należy się naprawdę duży plus. Osoby, które odłożyły swoje Podręczniki w kąt, bo nie do końca mogły zrozumieć pewne kwestie związane z szkoleniem teraz będą mogły go wyjąć i wziąć się za naukę hackingu od początku.

Za możliwość zrecenzowania Intensywnego Wprowadzenia do Hackingu dziękuje Szkole Hakerów.

Oficjalna strona projektu: Intensywny Hacking (IWH dostępne jest na razie tylko dla aktualnych uczestników szkolenia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *